andrzej-duda-agata-duda_27755278

Para prezydencka złożyła Polakom życzenia wielkanocne

Para prezydencka opublikowała film, na którym składają Polakom życzenia wielkanocne. Jak podkreślił Andrzej Duda: – W tym roku katolicy, prawosławni i ewangelicy obchodzą Wielkanoc razem; niech będzie to symbol jedności naszego ducha. Tymczasem pierwsza dama zaapelowała, aby w czasie świątecznym pamiętać o samotnych i potrzebujących.

Jak mówił prezydent: – Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim Państwu najlepsze życzenia. Wielkanoc obchodzimy w tym roku razem: katolicy, prawosławni i ewangelicy. Niechaj ta jedność czasu będzie symbolem jedności naszego ducha – ducha miłości i prawdy. Niech zbliża chrześcijan różnych wyznań, łączy rodziny i całą wspólnotę.

Agata Kornhauser-Duda zaznaczyła, że Wielkanoc upamiętnia zmartwychwstanie Chrystusa, który przyniósł nam Dobrą Nowinę, w związku z czym: – Życzymy Państwu, aby ten czas umocnił więzi w naszych domach w całym kraju.

Prezydent zwrócił się też do Polaków mieszkających za granicą, mówiąc: – Serdeczne myśli kierujemy do rodaków mieszkających poza granicami Rzeczypospolitej. Niechaj wszędzie, gdziekolwiek słychać polską mowę, gdzie kultywuje się ojczyste tradycje, rozbrzmiewa radosne: Alleluja!

Całe nagranie wyglądało następująco:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *